Kasko
Kasko

Kasko

 

Kasko sigortası; motorlu taşıtı yangın, doğal afetler, motorlu taşıt hırsızlığı veya parçadan dolayı oluşacak hasarlar gibi çeşitli risklere karşı korur. Başka bir araçla çarpışmanın bir sonucu olarak meydana gelen arıza veya farklı nesnelerin vereceği hasarlar da kasko güvencesi dahilindedir.

 

Kasko sigortasını normal trafik sigortasından ayıran özellik; Kasko sigortası, aracın hasarını mevcut poliçeniz kapsamında maddi olarak karşılamaktadır. Tabii genel şartlar ve poliçenizin çeşidi de bu konuda önemli bir rol oynamaktadır. Doğru bir poliçe tercihi yapmanız bu konuda elzemdir. Bazı poliçeler bazı husularda geçerli değildir. 

 

Kasko Sigortası (Nedir ve Ne İşe Yarar) 

 

Normal kasko sigortası şartnamesinde belirtilen genel maddelerin (bazı alt maddeler ve şartlar hariç tutulabilir) tümünü kapsayan sigorta çeşididir. Maddi anlamda da sigorta firmaları ve araç sahipleri tarafından genel olarak tercih edilen poliçe çeşididir. Standart özellikler taşımaktadır. Tercih edilirken iyi düşünülmeli ve ona göre karar vermelidir. Özellikle yaşadığınız şehrin iklimsel koşulları göz önünde bulundurularak tercih edilmesi gerekir. Mesela; bir çok firmadaki normal kasko sigortası poliçesinde sel baskını karşısında tanzim yapmaz. Yaşadığınız yerde su basma veya sel felaketi daha önce olmuşsa veyahut olabilecek potansiyele sahip bir yerleşim yerindeyseniz sel karşısındaki garanti durumuna bakmanız gerekmektedir ve gerekirse ya bu maddeyi ekletirmelisiniz ya da bir üst paket olan genişletilmiş poliçeye geçmelisiniz.

 


Tam Kasko Sigortası (Nedir ve Ne İşe Yarar)

 

(Full + Full) tam kasko sigortası şartnamesinde belirtilen genel maddelerin tamamı ve diğer tüm risk faktörlerini de içeren ve kapsayan bir çeşittir. Bu çeşidi tercih ettiğiniz zaman prim ücretleri oldukça yüksektir. Bu sebepten genel olarak araç sahipleri ve sigorta firmaları tarafından önerilmez ve tercih edilmez.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014